Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Początkowo „Legion Dawcom”

Pomysł powstał w czasie rozmów Zarządu Klubu Legion, kiedy to ich współpraca z przedsiębiorcami w dużym stopniu nabierała pędu. Jak to opisali na swojej stronie  „początkowo jak już zaobserwowaliście sami właściciele kawiarni, restauracji czy innych firm zaproponowali nam, że nas wspomogą w czasie, kiedy jako wolontariusze pomagamy przy akcji krwiodawstwa. W krótkim okresie ich pomoc przełożyła się bezpośrednio na umilanie czasu krwiodawcom, którzy wraz z nami oddają krew i jako dodatek do posiłku regeneracyjnego dostają pyszną kawę na wynos, kanapeczki, pizze czy nawet sushi ?…”

 

Wsparcie Urzędów

Systemem zniżek w pierwotnej wersji ruszył lokalnie by pokazać, w jak prosty sposób można pomóc krwiodawcom oraz naszej idei. W tym celu znając dobre serca swych urzędników Klub Legion wystosował do nich pisma o wsparcie i małą pomoc finansową. Odpowiedź od Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz Urzędu Miasta Legionowo jak zwykle była natychmiastowa i pozytywna. W zamian za ich pomoc na lokalnych znacznikach, mogą Państwo znaleźć ich herby!

 

Szerszy horyzont - Razem dla Dawców!

Szybka zmiana kierunku działania?!
Zdarza się w życiu taka chwila, kiedy spotyka się dwoje ludzi widzących świat w tych samych barwach, tak też było po pierwszej telefonicznej rozmowie dwóch Prezesów Klubów: Klub Legion i Miejsko-Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Oławie. Zafascynowani krwiodawstwem, możliwością rozwoju w swoich regionach postanowili wspólnie nadać nowy kierunek systemowi przeobrażając lokalny program do znacznie większej skali.

Bazując na swych dotychczasowych doświadczeniach powstała pierwotna wizja celu. Dzięki zorganizowanej burzy mózgów a dokładnie niezłego tornado gdzie ze wsparciem przyszli działacze lokalnych klubów, powstała solidna idea i plan programu. Chwilę po dyskusjach w trakcie swobodnej już rozmowy, pojawiła się  również nowa nazwa projektu : „Razem dla Dawców” (zasługa działaczki Doroty).  Dodatkowe wsparcie otrzymaliśmy od prężnie działającego Wojskowego Klub HDK PCK w Szczecinie, który także od razu zabrał się za wyszukiwanie dla Was zniżek!

 

Nowa era - Legion Bohaterów

Rozwijający się Program wypełniał swoje przeznaczenie jednakże jego funkcjonalność była daleko od ideału i nowoczesnych rozwiązań, które przecież czekają na wyciągnięcie ręki. W ramach działalności oraz programu Narodowego Instytutu Wolności - FIO mogliśmy stworzyć najnowocześniejszy system zniżek w Polsce łącząc funkcjonalność dwóch portali Legion Bohaterów i Portal Legion oraz aplikacji mobilnej Legion HDK - Honorowy Dawca Krwi.

Nowe szablony, rozwiązania czy też możliwości sprawiły, iż każdy krwiodawca mający smartfona jest w stanie szybko i skutecznie wyszukać punkt zniżek, który go właśnie interesuje – to nie wszystko – porozumienie jakie udało nam się nawiązać z globalna firmą Google sprawiło, iż każdy z dawców trafi do punktu według nawigacji a więc swojego położenia GPS.

Czy możemy zrobić jeszcze więcej … Wy nam to powiedzcie!